f

Porady

W dziale tym znajdą Państwo porady, jak postępować po poszczególnych zabiegach stomatologicznych. Podpowiadamy tu m.in. co należy robić po ekstrakcji zęba, czy skalingu oraz jaka dieta zalecana jest po wybielaniu zębów. Pacjenci po implantacji znajdą tu również przydatne informacje dotyczące właściwego postępowania po założeniu implantów czy właściwej higienizacji. Zapraszamy do lektury.

Zalecenia i porady przedstawione w tym dziale są ogólne dla wszystkich Pacjentów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy niejasności zalecamy kontakt z naszym Centrum.

Złote zasady zdrowego uśmiechu:

  • zaleca się myć zęby po każdym posiłku (koniecznie rano po śniadaniu i wieczorem po kolacji), oraz używać nici dentystycznej,
  • na co dzień powinno się stosować zbilansowaną dietę bogatą w produkty zawierające fosfor, wapń, witaminę D,A,C, cynk oraz fluor; zaleca się ograniczać spożycie cukrów i słodkich napojów,
  • co 6 miesięcy zaleca się wizytę kontrolną w naszym gabinecie połączoną z profesjonalnym zabiegiem higienizacyjnym (skaling/piaskowanie); pozwoli to na wczesne wykrycie ewentualnych chorób i uniknięcie bardziej skomplikowanego leczenia; dzieci powinny odwiedzać gabinet co 3-4 miesiące.

W Centrum Implantologicznym alfa-dent każdy może zasięgnąć porady stomatologicznej. Szanujemy Państwa czas, dlatego zalecamy wcześniejsze umówienie się na wizytę. Porady przez nas udzielane obejmują wszystkie zagadnienia związane z uzębieniem i jamą ustną. Należy pamiętać, iż każda kwestia dotycząca zdrowia ma charakter indywidualny i może wymagać całkowicie indywidualnego podejścia.